Close

Dopravníkové systémy

Dopravník je zariadenie pre nepretržitý pohyb sypkého materiálu, kusového tovaru alebo ucelených manipulačných jednotiek. Vyrábame rôzne druhy dopravníkových systémov – reťazové, šnekové, pásové a korčekové, vhodné pre všetky druhy tovaru. Radi Vám s výberom poradíme a presne podľa Vašich požiadaviek dopravník vyrobíme. 


Reťazové dopravníky

Reťazové dopravníky sú určené na prepravu kusovýchpredmetov väčších rozmerov a vyšších hmotností, ako napr. palety, prepravné boxya podobne. Je možné ich používať samostatne, alebo vmontovať do väčšíchdopravných celkov a liniek. Vyznačujú sa ľahkou a pevnou konštrukciou zeloxovaných hliníkových profilov, moderným designom a veľkou variabilitouprevedenia

Šnekové dopravníky

Šnekové dopravníky sú najčastejšie používanýmidopravnými a dávkovacími zariadeniami pre sypké hmoty. Trojstupňová konštrukciašnekového hriadeľu zaručuje spoľahlivú dopravu materiálu i pri vysokom stupniplnenia. Konštrukcia a rôzne spôsoby prenosu výkonu umožňujú širokú variabilitupoužitia a umiestnenia šnekových dopravníkov. 

Pásové dopravníky

Pásové dopravníky sú určené hlavne na prepravu kusových výrobkov rôznych vlastností. Sú vhodné k samostatnému použitiu, ale aj pre zástavbu do väčších dopravných celkov a výrobných, či montážnych liniek. Vyznačujú sa ľahkou a pevnou konštrukciou z eloxovaných hliníkových profilov, moderným designom a veľkou variabilitou prevedenia.

Korčekové dopravníky

Korečkové dopravníky sú určené k vertikálnej a čiastočne aj horizontálnej doprave sypkých a malých kusových materiálov bez nutnosti použitia presypov. Preprava materiálu je zaistená bez spádu a znečistenia,uzatvorená konštrukcia dopravníkov zabraňuje prášeniu. Korečkové dopravníky je možné, vzhľadom na malé priestorové nároky, umiestniť do malých priestorov.